ZORLU CENTER

Birbirinden seçkin daire sahiplerine Zorlu Center kalitesini koruyarak iç dekorasyon anlamında yüksek konfor ve şıklık kazandırıyoruz.

Yurtdışında ağırlıklı yaşayan ev sahibinin, tek başına konforlu yaşam sürebileceği, dönem dönem misafirlerini ağırlayabileceği “sade, dingin ve rahat” bir konut hedeflenen projede ev sahibinin beğenileri yanısıra evi erkek kardeşine yılbaşı sürprizi olarak yetiştirmemizi isteyen ablasının istekleri tasarıma yön verdi.

Zorlu Center’da bulunan deniz ve şehir manzaralı daire 120 m⊃2;de 2+1 odadan oluşuyordu. Ev sahibinin bavulunu açıp hemen yaşama başlayabileceği şekilde tüm detayları ile çözümlenen dairenin tamamı dekore edillirken, salona bağlantılı mutfak ve 2 banyo da yeni dekorasyon konseptine bağlı olarak yeniden tasarlandı, değiştirilen duvar kağıtları ile renk armonisi yakalandı.

Salon için maskülen bir dizayn yapıldı; sade ve konforlu oturma birimleri özel tasarlandı ve imal ettirildi. Lacivert, gri, kahve gibi çarpıcı renkler tercih edilse de bunların soft ve yormayan tonları tercih edildi. Yemek masasının arkasındaki mutfak ile salonu bölen duvarda ayna kullanılarak hem mekanın derinliği vurgulandı, hem de gösterişli aksesuarlar tercih edilmediği için loş yansımalardan faydalanarak mekana ışıltı ve şıklık kazandırıldı. Çok aydınlık ortamlardan hoşlanmayan ev sahibini rahatsız etmeyecek bir ışıklandırma elde etmek için tavandan spotlar ve lokal, yerden aydınlatma elemanları, yatak başucundaki nişte veya TV bazasının altından ışık huzmesi verecek şekilde led aydınlatma kullanıldı. Sadece salonda, yemek masası üzerinde, mekana hafif bir ışıltı katmak adına sarkıt bir avize tercih edildi. Ev sahibinin yatak odasında, az ışık beklentisini karşılayacak ancak uyku kalitesini yükseltecek gri, siyah ve antrasit renkleri kullanıldı. Yatak başucu duvarı lambri ile kaplanarak, kitaplık olarak kullanılacak bir niş yapıldı; kendisinin evde yaşayacağı alan kısıtlı olduğu için giyinme odasına sınırlı alan ayrıldı.

 

Proje Lideri: Begüm Bilgin

Proje Başlangıç: 17.11.2019

Montaj Başlangıç: 02.12.2019

Proje Bitiş: 01.01.2020